streda - 24. apríla, 2024
, Vianoce na Žilinskej univerzite

Vianoce na Žilinskej univerzite

V utorok 13. decembra sa uskutočnil 3. ročník podujatia Vianoce na univerzite. Vestibul hlavnej univerzitnej budovy sa premenil na malý vianočný trh, sviatočnú atmosféru dotvárali vianočné skladby Big Bandu Žilinského konzervatória a nechýbali ani vedecké exponáty.

Na pôde Žilinskej univerzity sa v utorok predstavilo mnoho zručných umelcov, ktorí predávali vianočné ozdoby, ručne vyrábané hračky pre deti, oblátky či med. Sviatočnú atmosféru šírili vianočnými skladbami Big Band Žilinského konzervatória a folklórny súbor Stavbár zo Žiliny. Keďže k  Vianociam neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo, na Žilinskej univerzite nechýbala kapustnica, punč či vanilkové rožky, ktoré pripravilo Stravovacie zariadenie Nová menza Žilinskej univerzity.

Počas Vianoc na univerzite bolo možné sledovať aj vianočnú oblohu v nafukovacom planetáriu Žilinskej univerzity. Študenti predviedli aj rôzne vedecké exponáty a objasnili napríklad ako funguje Stirlingov motor, alebo ako použiť kriminalistický kufrík.

„Podujatie je príjemným spomalením počas hektického obdobia konca roka a predskúškového obdobia zimného semestra na Žilinskej univerzite. Spája študentov a zamestnancov a teší ma, že každým rokom viac oslovuje aj širokú verejnosť,“ uzavrel Jozef Ristvej, prorektor pre medzinárodné vzťahy a marketing.

zdroj: Monika Randíková, uniza.sk

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *