štvrtok - 18. apríla, 2024
, Žilinské materské školy nemajú dostatok miest pre deti. Požiadali o eurofondy

Žilinské materské školy nemajú dostatok miest pre deti. Požiadali o eurofondy

Mesto Žilina predložilo projektové zámery na vytvorenie nových miest pre deti v materských školách za 2,8 milióna eura na Sprostredkovateľský orgán pre IROP. Vďaka prostriedkom z eurofondov by sa mohla rozšíriť kapacita až o 148 nových miest.

Materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina sú dlhodobo kapacitne využívané na 100 % a mesto eviduje nedostatok miest pre žilinské deti. V súčasnosti sa v Žiline nachádza 26 škôl predprimárneho vzdelávania, z čoho 20 je samostatných materských škôl a 6 materských škôl je súčasťou základných škôl.

Vďaka prostriedkom z eurofondov by sa mohli rozšíriť kapacity pre deti v štyroch žilinských materských školách spolu o 148 nových miest. Nové triedy pre deti by mohli pribudnúť v materských školách na uliciach Čajakova, Suvorovova, Juraja Závodského a Trnavská. Tieto predškolské zariadenia sa nachádzajú na sídliskách a v mestských častiach Hliny, Závodie a Vlčince.

V prípade schválenia projektov sa bude rozširovanie realizovať formou prístavby, nadstavby a rekonštrukcie existujúcich priestorov materských škôl. Pridanou hodnotou týchto projektov je zateplenie, výmena okien, elektrických rozvodov, inštalácia LED osvetlenia atď. Vzniknú nielen nové miesta pre deti, ale tieto materské školy budú aj výrazne šetriť energie.

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

ilustračné foto: beyondthecarseat.com

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *